K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wiedza przez praktykę

0

Słupskie Liceum Ogólnokształcące nr 1 przy Szarych Szeregów może pochwalić się kolejnym wyróżnieniem. Federacja Inżynierów Polskich w Stanach Zjednoczonych doceniła prowadzone w szkole praktyczne projekty edukacyjne.

Liceum Ogólnokształcące nr 1 zostało uhonorowane przez Federację Inżynierów Polskich w USA medalem Tadeusza Kościuszki oraz małą repliką Dzwonu Wolności za osiągnięcia w promocji nauki przez doświadczenie. Pierwsze wyróżnienie przyznano w uznaniu zasług placówki w zakresie integracji pokoleń, realizacji programu wychowawczego i promocji polskiej edukacji za granicą, natomiast drugie w głównej mierze osiągnięte zostało ze względu na zaangażowanie w pracę z młodzieżą nauczyciela fizyki Mirosława Brozisa.

Nauczyciel pilotował między innymi budowę przez uczniów mobilnego planetarium, które następnie zostało zaprezentowane na konferencji naukowej w USA. Odpowiedzialny jest także za organizację zajęć praktycznych w szkole.

Zdecydowanie projekty te łączą szereg nauk, takich jak matematyka, fizyka, inżynieria czy materiałoznawstwo. To modna obecnie w Stanach edukacja STEM, a my próbujemy ją trochę naśladować – mówi Mirosław Brozis, nauczyciel LO.

W przyszłym roku planowane są już kolejne nieszablonowe projekty, które mają zachęcić uczniów do kreatywnego zdobywania wiedzy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.